Bende Uyku Apnesi Var mı ?

Bende Uyku Apnesi Var mı ?

Bende Uyku Apnesi Var mı ?

 

Uyku Apnesi Nasıl Teşhis Edilir ?

Uyku apnesi sinsi bir hastalıktır. Apnelerin ve buna bağlı belirtilerin uyku sırasında olması, gündüz belirtilerinin birçok hastalık ile birlikte görülebilecek özgün olmayan belirtiler olması hastalığın farkedilmesini güçleştirir.

Öncelikle yakınlarınızın horlamanızla ilgili yorumlarını ciddiye alın.

Uyku apnesi için uygun bir yapınız varsa, erkek cinsiyet, kilolu olma, kısa boyun ve kısa boylular, alt çenesi geriye doğru yapılanmış olanlar dikkatli olmalıdır.

Gece baş boyun ve göğüste terleme uyku apnesi için tipiktir.

Geceleri birden fazla idrar yapma isteği ile uyanıyorsanız, bunu prostat ve diyabete bağlamadan önce bir kez daha düşünün.

Gündüz yorgun ve uykulu iseniz, bunu gündelik olaylara bağlamadan önce aklınıza uyku apnesini

getirin

Aşağıdaki soruları cevaplayarak uyku apneniz olup olmadığını anlayabilirsiniz :

http://uykum.com/uykunuzu-test-edin/

 

Yasal Uyarı

Tüm gayretlerimize rağmen bu Web Sitesindeki bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Bu Web Sitesindeki hiçbir bilgi bir tavsiye veya öneri olarak kabul edilmemeli ve herhangi bir karar veya eyleme temel oluşturmamalıdır. Kendi spesifik durumunuz konusunda sadece doktorunuzun önerilerine güvenmeniz çok önemlidir. Bu web sitesindeki bilgiler yalnızca size yönelik genel bilgileri içerir. Bu web sitesinde okuduğunuz bilgiler sağlık uzmanınızla olan ilişkinizin yerine geçemez. Uykum.com doktorluk yapmaz veya tıbbi hizmet ya da tavsiye sunmaz ve bu web sitesindeki bilgiler tıbbi tavsiye olarak kabul edilmemelidir. Tanı ve tedavi için daima sağlık uzmanınızla görüşmelisiniz

TOP