CPAP Tedavisi Kalp Hastalıklarının Sonuçlarını Etkiler mi ?

CPAP Tedavisi Kalp Hastalıklarının Sonuçlarını Etkiler mi ?

Uyku apne sendromunun hipertansiyon, diyabet ve obezite gibi kalp hastalıkları risk faktörlerini artırdığı çok iyi bilinmektedir.

Kalp hastalıklarına da uyku apne sendromu sırasında daha sık rastlanmaktadır. Uyku apne sendromu tedavi edilmediğinde, kalp hastalıklarının olumsuz  sonuçlarına da daha sık rastlanmaktadır.

CPAP tedavisinin uyku apne sendromu ile ilişkili hipertansiyon, diyabet ve obeziteyi kontrol altına aldığı, kalp hastalıklarına bağlı olumsuz sonuçları da engellediği bilinmektedir.

Son olarak yapılan çok merkezli bir çalışmada, CPAP tedavisinin ancak doğru basınç ve tüm gece kullanımla olumlu sonuçlar verdiğini göstermektedir.

Sonuç: CPAP kullanmak değil, CPAP ı doğru ayar ile sürekli kullanmak kalp hastalıklarının sonuçlarında  etkilidir.

 

 

Yasal Uyarı

Tüm gayretlerimize rağmen bu Web Sitesindeki bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Bu Web Sitesindeki hiçbir bilgi bir tavsiye veya öneri olarak kabul edilmemeli ve herhangi bir karar veya eyleme temel oluşturmamalıdır. Kendi spesifik durumunuz konusunda sadece doktorunuzun önerilerine güvenmeniz çok önemlidir. Bu web sitesindeki bilgiler yalnızca size yönelik genel bilgileri içerir. Bu web sitesinde okuduğunuz bilgiler sağlık uzmanınızla olan ilişkinizin yerine geçemez. Uykum.com doktorluk yapmaz veya tıbbi hizmet ya da tavsiye sunmaz ve bu web sitesindeki bilgiler tıbbi tavsiye olarak kabul edilmemelidir. Tanı ve tedavi için daima sağlık uzmanınızla görüşmelisiniz

TOP