Hangi Horlama Nasıl Tedavi Edilmeli ?

Hangi Horlama Nasıl Tedavi Edilmeli ?

Horlama Nedir ? Horlamaya Çözüm

Horlama dar veya yıpranmış solunum yolundan havanın geçişi sırasında oluşan titreşimdir.

Burun kökenli horlamalarla başlamak gerekirse, en az tehlikeli olanlardır ancak maalesef uyku apnesi tedavisinde bu tür horlamanın tedavisine öncelik verilmektedir. Çocukluk döneminde tedavileri ilerde uyku apnesi gelişmemesi açısından çok önemlidir.

Tehlikeli ve öncelikle tedavi edilmesi gereken horlamalar ağız kökenli olanlardır. Bunların içinde de solunum durmaları ile birlikte olan, şiddetli ancak kesintili, azalıp artmalar şeklinde izlenen horlamalar uyku apnesini işaret ettiğinden mutlaka daha fazla ciddiye alınmalıdır.

Daha titiz bir yaklaşımla, horlamaların hepsi, ileriki dönemlerde uyku apnesine zemin hazırladıkları gerekçesiyle tedavi edilmelidir. Tedavi sırasında uyku apnesinin bir sinir ve kas hasarı sonucu ortaya çıktığı akılda tutulmalı ve bu dokulara zarar vermekten kaçınılmalıdır.

Yasal Uyarı

Tüm gayretlerimize rağmen bu Web Sitesindeki bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Bu Web Sitesindeki hiçbir bilgi bir tavsiye veya öneri olarak kabul edilmemeli ve herhangi bir karar veya eyleme temel oluşturmamalıdır. Kendi spesifik durumunuz konusunda sadece doktorunuzun önerilerine güvenmeniz çok önemlidir. Bu web sitesindeki bilgiler yalnızca size yönelik genel bilgileri içerir. Bu web sitesinde okuduğunuz bilgiler sağlık uzmanınızla olan ilişkinizin yerine geçemez. Uykum.com doktorluk yapmaz veya tıbbi hizmet ya da tavsiye sunmaz ve bu web sitesindeki bilgiler tıbbi tavsiye olarak kabul edilmemelidir. Tanı ve tedavi için daima sağlık uzmanınızla görüşmelisiniz

TOP