Huzursuz bacak sendromunun tedavisi var mı ?

Huzursuz bacak sendromunun tedavisi var mı ?

Huzursuz bacak sendromu tedavisi varolan bir hastalıktır.

1700 lü yıllardan beri bilinen bir hastalık olmasına rağmen, teşhisi çok zaman alan bir hastalıktır. Hastalar hangi branşa başvuracaklarını bilemezler.

Tedaviye gelince uzun yıllardır birçok tedavi seçeneği olmasına rağmen, halk arasında yaygın inanış, bu hastalığın tedavisinin olmadığı yönündedir.

Aslında hastalar ilaç alıp, tedavi ile şikayetleri de kaybolduğu halde, hastalığın tedavisi olmadığı kanaatindedir. Çünkü birçok hasta huzursuz bacak sendromunun basit bir enfeksiyon gibi bir kutu ilaçla  tedavi edilmesini beklemektedir. Ömür boyuna varabilen bir süre ilaç kullanmayı tedavi olarak kabul etmemektedirler. Halbuki aynı hastalar diyabet için yıllarca ilaç almakta, diyet yapmakta, buna rağmen tam bir düzelme olmamaktadır.

Huzursuz bacak sendromunun birçok tedavisi vardır. Bunlardan hangisinin daha etkin olacağına ve hangisinin ne kadar süre kullanılacağına hastaya göre hekimi karar verir. Bu tedavi bazen birkaç kutu vitamin olur, bazen de yıllarca süren başka bir tedavi olabilir.

 

http://uykum.com/huzursuz-bacaklar-sendromu/

Yasal Uyarı

Tüm gayretlerimize rağmen bu Web Sitesindeki bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Bu Web Sitesindeki hiçbir bilgi bir tavsiye veya öneri olarak kabul edilmemeli ve herhangi bir karar veya eyleme temel oluşturmamalıdır. Kendi spesifik durumunuz konusunda sadece doktorunuzun önerilerine güvenmeniz çok önemlidir. Bu web sitesindeki bilgiler yalnızca size yönelik genel bilgileri içerir. Bu web sitesinde okuduğunuz bilgiler sağlık uzmanınızla olan ilişkinizin yerine geçemez. Uykum.com doktorluk yapmaz veya tıbbi hizmet ya da tavsiye sunmaz ve bu web sitesindeki bilgiler tıbbi tavsiye olarak kabul edilmemelidir. Tanı ve tedavi için daima sağlık uzmanınızla görüşmelisiniz

TOP