Mobil Uyku Uygulamaları

Mobil Uyku Uygulamaları

Teknolojinin gelişmesi ve cep telefonlarının hayatımızın her alanına girmesi ile birlikte, uyku alanında da onlarca uygulama piyasaya çıkmış ve uyku ve uyku bozuklukları alanında kullanılmaya başlanmıştır.

Bu uygulamalar ile ne kadar uyuduğunuzu,ne zaman uyandırılmak istediğinizi, kaç saat uyuduğunuzu ve hatta uykunuzun kalitesi hakkında bilgi almanızın mümkün olduğu iddia edilmektedir.

Bazı uygulamalar ile önemli veriler elde etmemiz mümkündür. Doğru uygulamalar ile ne kadar uyuduğunuzu, uyurken horlayıp horlamadığınızı belirlemek mümkündür.

Ancak, uygulamaların çoğu bilimsel destekten uzaktır. Uygulamalar geliştirilirken uzman görüşlerinin alınmadığı görülmektedir. En önemlisi sorunlardan biri de verilerin bilimsel olarak doğruluğu kanıtlanmamıştır.

Uygulamaların getirdiği önemli sorunlardan biride, kullanıcıların uygulamaları yaygın olarak uykularını ve uyku sorunlarını teşhis ve tedavi etmek amacıyla kullanmalarıdır.

Sonuç olarak uyku uygulamaları bilimsel veriler ışığında ve uyku uzmanlarının gözetiminde geliştirilmeli, kullananlar da uygulamalara şüphe ile yaklaşmalı, çelişkili sonuçlarla karşılaştıklarında mutlaka bir uyku uzmanına danışmalıdırlar.

Mobil Uyku Uygulamaları

Yasal Uyarı

Tüm gayretlerimize rağmen bu Web Sitesindeki bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Bu Web Sitesindeki hiçbir bilgi bir tavsiye veya öneri olarak kabul edilmemeli ve herhangi bir karar veya eyleme temel oluşturmamalıdır. Kendi spesifik durumunuz konusunda sadece doktorunuzun önerilerine güvenmeniz çok önemlidir. Bu web sitesindeki bilgiler yalnızca size yönelik genel bilgileri içerir. Bu web sitesinde okuduğunuz bilgiler sağlık uzmanınızla olan ilişkinizin yerine geçemez. Uykum.com doktorluk yapmaz veya tıbbi hizmet ya da tavsiye sunmaz ve bu web sitesindeki bilgiler tıbbi tavsiye olarak kabul edilmemelidir. Tanı ve tedavi için daima sağlık uzmanınızla görüşmelisiniz

TOP