Uyku Doktoru Kimdir ?

Uyku Doktoru Kimdir ?

Uyku Doktoru Kimdir ?

Uyku doktoru, uyku ile uyku ve uyanıklık hastalıkları hakkında yeterli bilgi ve tecrübeye sahip, tüm uyku hastalıklarını teşhis ve tedavi edebilen hekimdir.

Uyku ve uyku hastalıkları temel bilimler yanında tüm tıp branşlarını ilgilendiren bir alandır. Maalesef ki bu alandaki tüm gelişmelere rağmen, günümüzde uyku tıbbı ayrı bir branş olamamıştır. Dolayısı ile bu alanda çalışan hekimler kendi alanlarındaki uyku hastalıkları

http://uykum.com/uyku-hastaliklari/

hakkında yeterli bilgi ve tecrübeye sahiptirler. Uyku tıbbı eğitimleri maalesef kısa süreli eğitimlerle sağlanmakta, hekimler uyku alanında pratiklerini kendi gayretleri ile geliştirmektedirler.

Kanaatimce doğru olan uyku ve uyku hastalıkları  ile ilgilenen hekimin uyku fizyolojisi ve uyku hastalıklarının hepsi ile ilgili yeterli bilgi ve deneyime sahip olması, mümkün olduğunca az sayıda konsültasyona ihtiyaç duymasıdır.

Uyku hastalıklarını teşhis ve tedavi eden hekimin uyku merkezini

http://uykum.com/uykum-uyku-bozukluklari-merkezi/

idare edebilecek, her türlü uyku testini yapabilecek ve değerlendirebilecek yeterlilikte olmalıdır.

Yasal Uyarı

Tüm gayretlerimize rağmen bu Web Sitesindeki bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Bu Web Sitesindeki hiçbir bilgi bir tavsiye veya öneri olarak kabul edilmemeli ve herhangi bir karar veya eyleme temel oluşturmamalıdır. Kendi spesifik durumunuz konusunda sadece doktorunuzun önerilerine güvenmeniz çok önemlidir. Bu web sitesindeki bilgiler yalnızca size yönelik genel bilgileri içerir. Bu web sitesinde okuduğunuz bilgiler sağlık uzmanınızla olan ilişkinizin yerine geçemez. Uykum.com doktorluk yapmaz veya tıbbi hizmet ya da tavsiye sunmaz ve bu web sitesindeki bilgiler tıbbi tavsiye olarak kabul edilmemelidir. Tanı ve tedavi için daima sağlık uzmanınızla görüşmelisiniz

TOP