Uykuda Bağırma, Korkma, Konuşma, Yürüme

Uykuda Bağırma, Korkma, Konuşma, Uyurgezerlik

 Uykuda Korkma, uyurgezerlik, Uykuda konuşma ve kabuslar

Uykuda diş gıcırdatma gibi birçok sorun, uyku hastalıkları içinde parasomniler başlığı altında incelenir. Bu grup içinde uykuda birçok hareket bozukluğu yer alır.

Uykunun hangi döneminde ortaya çıktıklarına göre sınıflanırlar : Derin uykuda, yüzeysel uykuda ve REM de ortaya çıkan parasomniler gibi

Uykuda bağırma, konuşma, korkma ve uyurgezerlik genellikle uykunun derin dönemlerinde, tipik olarak gecenin ilk yarısında görülür.

Kabuslar ise genellikle rüyaların görüldüğü REM dönemindedirler.

Bu hastalıkların önemi hastaya ve çevrelerine zarar vermelerinin yanısıra epilepsi ile karıştırılma potansiyellerinden kaynaklanır.

 

 

Yasal Uyarı

Tüm gayretlerimize rağmen bu Web Sitesindeki bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Bu Web Sitesindeki hiçbir bilgi bir tavsiye veya öneri olarak kabul edilmemeli ve herhangi bir karar veya eyleme temel oluşturmamalıdır. Kendi spesifik durumunuz konusunda sadece doktorunuzun önerilerine güvenmeniz çok önemlidir. Bu web sitesindeki bilgiler yalnızca size yönelik genel bilgileri içerir. Bu web sitesinde okuduğunuz bilgiler sağlık uzmanınızla olan ilişkinizin yerine geçemez. Uykum.com doktorluk yapmaz veya tıbbi hizmet ya da tavsiye sunmaz ve bu web sitesindeki bilgiler tıbbi tavsiye olarak kabul edilmemelidir. Tanı ve tedavi için daima sağlık uzmanınızla görüşmelisiniz

TOP