Huzursuz bacak sendromunun tedavisi var mı ?

Huzursuz bacak sendromu tedavisi varolan bir hastalıktır.

1700 lü yıllardan beri bilinen bir hastalık olmasına rağmen, teşhisi çok zaman alan bir hastalıktır. Hastalar hangi branşa başvuracaklarını bilemezler.

Tedaviye gelince uzun yıllardır birçok tedavi seçeneği olmasına rağmen, halk arasında yaygın inanış, bu hastalığın tedavisinin olmadığı yönündedir.

Aslında hastalar ilaç alıp, tedavi ile şikayetleri de kaybolduğu halde, hastalığın tedavisi olmadığı kanaatindedir. Çünkü birçok hasta huzursuz bacak sendromunun basit bir enfeksiyon gibi bir kutu ilaçla  tedavi edilmesini beklemektedir. Ömür boyuna varabilen bir süre ilaç kullanmayı tedavi olarak kabul etmemektedirler. Halbuki aynı hastalar diyabet için yıllarca ilaç almakta, diyet yapmakta, buna rağmen tam bir düzelme olmamaktadır.

Huzursuz bacak sendromunun birçok tedavisi vardır. Bunlardan hangisinin daha etkin olacağına ve hangisinin ne kadar süre kullanılacağına hastaya göre hekimi karar verir. Bu tedavi bazen birkaç kutu vitamin olur, bazen de yıllarca süren başka bir tedavi olabilir.

 

http://uykum.com/huzursuz-bacaklar-sendromu/


Flex


Prof. Dr. Hakan Kaynak tarafından kurulan uykum uyku bozuklukları merkezinde uyku hastalıkları, huzursuz bacaklar sendromu, uyku apne sendromu ve horlama gibi sorunların tanı ve tedavi uygulanmaktadır.

İletişim

Prof. Dr. Hakan Kaynak - Uykum Uyku Merkezi

T: 02122841042

E: hckaynak@gmail.com

A: Hakkı Yeten Caddesi No:13 Fulya Terrace Center 2 Kat 11-Daire 59 34365 Fulya, Şişli, İstanbul

Google Haritalarda Görün
© 2024 Uykum. All Rights Reserved. Powered by Arse Bilişim