Uyku Doktoru Kimdir ?

Uyku doktoru, uyku ile uyku ve uyanıklık hastalıkları hakkında yeterli bilgi ve tecrübeye sahip, tüm uyku hastalıklarını teşhis ve tedavi edebilen hekimdir.

Uyku ve uyku hastalıkları temel bilimler yanında tüm tıp branşlarını ilgilendiren bir alandır. Maalesef ki bu alandaki tüm gelişmelere rağmen, günümüzde uyku tıbbı ayrı bir branş olamamıştır. Dolayısı ile bu alanda çalışan hekimler kendi alanlarındaki uyku hastalıkları

http://uykum.com/uyku-hastaliklari/

hakkında yeterli bilgi ve tecrübeye sahiptirler. Uyku tıbbı eğitimleri maalesef kısa süreli eğitimlerle sağlanmakta, hekimler uyku alanında pratiklerini kendi gayretleri ile geliştirmektedirler.

Kanaatimce doğru olan uyku ve uyku hastalıkları  ile ilgilenen hekimin uyku fizyolojisi ve uyku hastalıklarının hepsi ile ilgili yeterli bilgi ve deneyime sahip olması, mümkün olduğunca az sayıda konsültasyona ihtiyaç duymasıdır.

Uyku hastalıklarını teşhis ve tedavi eden hekimin uyku merkezini

http://uykum.com/uykum-uyku-bozukluklari-merkezi/

idare edebilecek, her türlü uyku testini yapabilecek ve değerlendirebilecek yeterlilikte olmalıdır.


Flex


Prof. Dr. Hakan Kaynak tarafından kurulan uykum uyku bozuklukları merkezinde uyku hastalıkları, huzursuz bacaklar sendromu, uyku apne sendromu ve horlama gibi sorunların tanı ve tedavi uygulanmaktadır.

İletişim

Prof. Dr. Hakan Kaynak - Uykum Uyku Merkezi

T: 02122841042

E: hckaynak@gmail.com

A: Hakkı Yeten Caddesi No:13 Fulya Terrace Center 2 Kat 11-Daire 59 34365 Fulya, Şişli, İstanbul

Google Haritalarda Görün
© 2024 Uykum. All Rights Reserved. Powered by Arse Bilişim